Euro
Váš košík
je prázdný

Kontakt

Zdravé-potraviny.com | biopotraviny, zdravá výživa, recepty

V našich online zdravých potravinách se snažíme zákazníkům předat pokud možno co nejvíce informací týkajících se zdravé výživy, bylinného léčitelství aneb v přírodě je na každou nemoc nějaká bylinka a receptů jak vařit dobroty z biopotravin, které prodáváme. Prodávme biopotraviny a farmářské výrobky pouze z produkce České republiky. Veškeré farmářské výrobky a potraviny jsou proveřené, nesou značku bio kvality a také, co je důležité, ovoce a zelenina je sklízena až dosáhne zralého stavu.

Dále jsme také zařadili do našeho sortimentu výrobky menších rodinných podniků, které zmíněné zboží vyrábí po celé generace. Setkáte se u nás s velkým výběrem dodnes ručně vyráběných delikates z Evropy a dalších kontinentů. Důraz klademe především na vysokou kvalitu sortimentu a následnou spokojenost zákazníků.

Přečtěte si Obchodní podmínky portálu zdrave-potraviny.com

Provozovatel tohoto webu:

Golfstart spol. s r. o., Cajthamlova 168, 266 01 Beroun, Česká Republika  |  IČ: 28389484

Pro informace o dodávkách či produktech, rady a jiné otázky je tu pro vás:

Nora Hálová
gsm: (+420) 733 647 850
e-mail: info@zdrave-potraviny.com 

Pro rychlý kontak klikněte na uvedený email. Stránka se přepne do Vašeho mailového klienta.

V případě, že chcete zboží - zdravé potraviny -  vyzvednout osobně v naší prodejně, je zde popis trasy:

Dálnice D5 (směr Praha - Plzeň), EXIT 18 Beroun-centrum, Koněprusy - na kruhovém objezdu vyjet na Koněprusy a tím podjet dálnici. Pokračovat stále po hlavní ve směru na Koněprusy, stále do kopce. Prodejna vlevo poslední dům označen Golfstart.


Zvětšit mapu

Anketa:

Jak jste se o nás dozvěděli?

Billboard1%
Prodejci6%
Článek, inzerce2%
Internet86%
Jinak5%

Ukázky receptů

Skvělé recepty ze surovin od nás.

Jak vyrobit domácí máslo

SUROVINY
smetana 30%

Na výrobu domácího másla potřebujeme smetanu plnotučnou 30%. Máte-li možnost domácí smetany je výnos mnohem větší nežli z kupované plnotučné smetany, ale i z kupované se domácí máslo udělat dá. Zkoušela jsem obě varianty a máslo se vždy podařilo.

Jak na to:

Smetanu dáme do mísy, ve které budeme smetanu šlehat. Je lepší volit nádobu, která se dá při samotném šlehání z části uzavřít aby podmáslí necákalo ven.

Smetanu šleháme tak dlouho až z ní vyšleháme tuhou šlehačku. Šleháme dál a dál až šlehačku přešleháme. Přešlehaná smetana
Stále šleháme a šleháme až vyšleháme máslo. Poznáte to podle toho, že budete mít máslo-hrudky oddělené od podmáslí (vody).
Jakmile tuto zdlouhavou část šlehání máme hotovou, slejeme podmáslí, které můžeme následně použít na zadělání chleba např. a sebereme hrudky másla. Do mísy vlijeme studenou čistou vodu, do které vložíme hrudku másla a promačkáváme, hněteme. Toto je proces vymývání másla. Vodu opět vylijeme, nalijeme do mísy čistou studenou vodu a opět promačkáváme, hněteme. Tento proces děláme tak dlouho, dokud není voda pro promačkání zcela čirá.

Máslo je hotové a už jen stačí z něj vytvořit nějaký tvar nebo můžeme použít formu na máslo aby bylo máslo hezké. Položíme na talířek, dáme do pytlíku a vložíme do lednice ztuhnout.

Můžete si také máslo před konečným tvarování nasolit. Nasolené máslo vydrží déle, ale zadělávat buchty slaným máslem nelze. Z domácí smetany je máslo krásně žluté, z kupované je více bílé, ale i tak, chutná skvěle!

Doporučuji doma vyzkoušet!


Rychlá granola

SUROVINY:
javorový sirup 100g
med 250g
žitné vločky 250g
ovesné vločky 120g
vlašské ořechy 60g
sušené meruňky 120g
rozinky 120g
sušené datle 60g
sušené fíky 60g
kokosové plátky 120g

Všechny suroviny dobře v míse promícháme. Směs vyklopíme na pečícím papírem vyložený plech nebo můžeme použít plech na muffiny a vytvořit tak koláčky jako vidíte na fotografii.

Pečeme v předem vyhřáté troubě na 170°C do zlatova.

Po upečení vyklopíme na vál a nakrájíme nebo nalámeme. Fantazii se meze nekladou :-)

Lékárna

Zdravé přírodní léčení.

Bez černý - Sambucus nigra

O tom, do jaké míry byl ceněn bez černý v řecké mytologii, nám napoví rčení: "Před heřmánkem smekni, před bezem klekni!" Bez černý byl v dávných dob ...

Křen selský - Armoracia rusticana

Rostlina pochází pravděpodobně z dnešní Moldávie a jižní Ukrajiny, k nám se dostala se Slovany. Od 12. století se křen pěstoval ve střední Evropě v ...
Souhlasím s tím, že mi budou automaticky
chodit emaily s novinkami z webu www.zdrave-potraviny.com