Euro
Váš košík
je prázdný

Kontakt

Zdravé-potraviny.com | biopotraviny, zdravá výživa, recepty

V našich online zdravých potravinách se snažíme zákazníkům předat pokud možno co nejvíce informací týkajících se zdravé výživy, bylinného léčitelství aneb v přírodě je na každou nemoc nějaká bylinka a receptů jak vařit dobroty z biopotravin, které prodáváme. Prodávme biopotraviny a farmářské výrobky pouze z produkce České republiky. Veškeré farmářské výrobky a potraviny jsou proveřené, nesou značku bio kvality a také, co je důležité, ovoce a zelenina je sklízena až dosáhne zralého stavu.

Dále jsme také zařadili do našeho sortimentu výrobky menších rodinných podniků, které zmíněné zboží vyrábí po celé generace. Setkáte se u nás s velkým výběrem dodnes ručně vyráběných delikates z Evropy a dalších kontinentů. Důraz klademe především na vysokou kvalitu sortimentu a následnou spokojenost zákazníků.

Přečtěte si Obchodní podmínky portálu zdrave-potraviny.com

Provozovatel tohoto webu:

Golfstart spol. s r. o., Cajthamlova 168, 266 01 Beroun, Česká Republika  |  IČ: 28389484

Pro informace o dodávkách či produktech, rady a jiné otázky je tu pro vás:

Nora Hálová
gsm: (+420) 733 647 850
e-mail: info@zdrave-potraviny.com 

Pro rychlý kontak klikněte na uvedený email. Stránka se přepne do Vašeho mailového klienta.

V případě, že chcete zboží - zdravé potraviny -  vyzvednout osobně v naší prodejně, je zde popis trasy:

Dálnice D5 (směr Praha - Plzeň), EXIT 18 Beroun-centrum, Koněprusy - na kruhovém objezdu vyjet na Koněprusy a tím podjet dálnici. Pokračovat stále po hlavní ve směru na Koněprusy, stále do kopce. Prodejna vlevo poslední dům označen Golfstart.


Zvětšit mapu

Anketa:

Jak jste se o nás dozvěděli?

Billboard1%
Prodejci6%
Článek, inzerce2%
Internet86%
Jinak5%

Ukázky receptů

Skvělé recepty ze surovin od nás.

Meruňkový kompot

Ingredience
meruňky
voda 1 litr

cukr krystal nebo krupice

(nejlépe třinový bez rafinace)

200g

Do hrnce vlijeme 1 litr studené vody a přidáme 200g cukru. Rozmícháme dřevěnou vařečkou a přivedem k varu. Necháme provařit cca 5 minut a odstavíme z plamene. Nálevu můžete uvařit samozřejmě více, ale vždy na 1 litr vody 200g cukru. Když budete zavařovat kyselejší ovoce, můžete zvýšit dávku cukru na 250g/1 litr vody.

Postup přípravy receptu

Připravíte si zavařovací sklenice, do kterých budete vkládat půlky omytých meruněk zbavených pecek/jader. Omyjte meruňky, rozřízněte na půl, vyjměte pecku a skládejte do připravených sklenic. Nesnažte se meruňky příliš vtěsnat do sklenic. Takto naplněné sklenice naplňte nálevem a uzavřete.

Sklenice naskládejte do zavařovacího hrnce a zavařujte 20 min při 80°c . Poté sklenice pomocí kleští na tzavařovací sklenice z hrnce vyjměte a položte je dnem vzhůru na půlt a nechte vychladnout. Tímto způsobem ihned zjistíte zda-li je sklenice dobře uzavřená a může být skladována několik let.

Vychladlé kompoty skladujte na chladném a tmavém místě po dobu nejméně 2 roky. Sklenice, které nebyly dobře uzavřené a při otočením dnem vzhůru propouštělo víčko nálev, uložte do lednice a v krátkém čase spotřebujte nejlépe na ovesné kaši nebo pudingu.


Tiramisu

SUROVINY:
Mascarpone 500g
cukr krupice 5 lžic
vejce 5 ks
Amaretto 2 malé panáčky
Savoiardi piškoty (mohou být i cukrářské) 1 balení
kakao na posypání
rozpustná káva na máčení piškotů

Žloutky s cukrem vyšleháme do husté pěny. Z bílků vyšlháme tuhý sníh.

Do vyšlehaných žloutků s cukrem přidáme Mascarpone a dobře promícháme. Nakonec pomalu vmícháme připravený sníh a krém je hotov.

Připravíme si do misky studenou kávu s Amartem. Do této lázně namáčíme piškoty, jen rychle, aby se nerozmáčely. Skládáme do formy.....piškoty - krém - piškoty - poslední vrstvu krému uhladíme a posypeme kakaem.

Necháme minimálně 2 hodiny zatuhnout v lednici a můžeme podávat.

Dobrou chuť!

Podáváme vychlazené, nejlépe jako dezert ke kávě.

Lékárna

Zdravé přírodní léčení.

Bez černý - Sambucus nigra

O tom, do jaké míry byl ceněn bez černý v řecké mytologii, nám napoví rčení: "Před heřmánkem smekni, před bezem klekni!" Bez černý byl v dávných dob ...

Sedmikráska chudobka - Bellis perennis

Sedmikráska je květinou kouzelné zahrady germánské bohyně lásky, stěstí a domásnosti, krásné bohyně Freya. Jakmile se bohyně jara dotkne země svými ...
Souhlasím s tím, že mi budou automaticky
chodit emaily s novinkami z webu www.zdrave-potraviny.com