Euro
Váš košík
je prázdný

O nás

Jsme obchodní firma, která má v portfoliu několik aktivit. Prodej zdravých a zdravotně nezávadných potravin v bio kvalitě má pro nás mimořádný význam z toho důvodu, že je aktivitou, kterou považujeme v současné době za nesmírně důležitou a užitečnou. Zdraví je jedním z největších aktiv každého člověka a právě zdraví se dá ovlivnit tím, co jíme. Díky globalizaci jsme se stali v potravinách nesoběstačným státem a jsme většinou odkázáni na to, co nám kdo pošle. Objevuje se stále více důkazů, že potraviny dodávané směrem na východ Evropy jsou méně kvalitní než ty, které konzumují naši západní sousedé. Považujeme za důležité propagovat "vrácení se ke kořenům", jíst zdravé potraviny a být do značné míry potravinově soběstační.

V našich zdravých potravinách se snažíme zákazníkům předat pokud možno co nejvíce informací týkajících se zdravé výživy, uchování potravin a receptů jak vařit dobroty z biopotravin, které dodáváme. Věnujeme se také bylinnému léčitelství, protože není tajemstvím, že v přírodě existuje na každou nemoc nějaká bylinka. Snažíme se dodávat biopotraviny a farmářské výrobky co nejvíce z produkce České republiky a nejbližších zemí. Veškeré farmářské výrobky a zdravé potraviny jsou prověřené, nesou značku bio kvality. Navíc, co je velice důležité, ovoce a zelenina je sklízena až po dosažení zralého stavu.

Do našeho sortimentu zařazujeme také výrobky menších zahraničních rodinných podniků, které zmíněné zboží vyrábí po celé generace. Setkáte se u nás s velkým výběrem dodnes ručně vyráběných delikates z Evropy a dalších kontinentů. Důraz klademe především na vysokou kvalitu sortimentu a následnou spokojenost zákazníků.

 

Biopotraviny a zdravá výživa

Biopotraviny jsou potraviny vyrobené z bioproduktů, tj. produktů kontrolovaného ekologického zemědělství, což je velmi pokrokový způsob hospodaření s kladným vztahem k půdě, rostlinám, zvířatům a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek.

Bioprodukt je tedy surovina rostlinného nebo živočišného původu získaná v ekologickém zemědělství. Může to být například zelenina, ovoce, obiloviny, luskoviny, olejniny, syrové mléko, vejce nebo zvířata v kusech. Tyto bioprodukty mohou zákazníci nakupovat  např. u nás v našem obchodě. Bioprodukty jsou výchozí suroviny pro biopotraviny.

Podmínky pro biopotraviny

Protože biopotraviny pocházejí z produkce ekologického zemědělství, které je šetrné k přírodě, nesmí se pro výrobu – produkci biopotravin používat chemických přípravků, např. hnojiv minerálního původu, hormonů či pesticidů, které brání běhu přirozených procesů v přírodě. Zakázány jsou i geneticky změněné organismy a přídatné látky, které se běžně využívají v potravinářství. Pokud jsou tyto podmínky splněny, biopotraviny mohou nést značkou BIO.

Zakázáno je např. bělení, působení hormonů, ozařování a mikrovlnný ohřev, nakládání s použitím chemikálií atd. Nesmí se také používat syntetické přídatné látky (např. syntetická sladidla). Existuje pozitivní seznam povolených přídatných látek, tzv. éček, jedná se přitom o látky v přírodě běžné nebo zhotovené z přírodních surovin, např. kyselina askorbová (vit. C), oxid uhličitý, kyselina mléčná, kyselina citrónová, karubin, atd.

Produkce biopotravin u nás

Celkový počet firem, které se do produkce biopotravin zapojují se stále zvětšuje. Jsou to farmy, mlékárny, pekárny či uzenáři. Stále ale velké množství biopotravin, které lze u nás sehnat , pochází z produkce z jiných zemí EU, jako je Německo, Itálie nebo Rakousko. Tyto země mají mnohdy tradici ekologického zemědělství delší.

 

Anketa:

Jak jste se o nás dozvěděli?

Billboard1%
Prodejci6%
Článek, inzerce2%
Internet86%
Jinak5%

Ukázky receptů

Skvělé recepty ze surovin od nás.

Kukuřičný chléb Broa

SUROVINY
2 lžičky sušeného droždí
150 ml vlažného mléka
200 ml vlažné vody
200g žluté kukuřičné mouky
300g bílé pšeničné mouky
1 ½ lžičky soli
1 lžíce olivového oleje

1 - Drožní nasypte do mléka. Nechte 5 minut, pak promíchejte vařečkou. Do mléka přidejte vlažnou vodu. Ve velké míse smíchejte obě mouky se solí. Do středu udělejte důlek a přilejte ve vodě a mléku rozpuštěné droždí a olivový olej.

2 - Vmíchejte mouku a vypracujte pevné a vlhké, ale ne příliš lepkavé těsto, které se nechytá ke stěnám mísy.

3 - Těsto vyklopte na zlehka pomoučněný vál. Hněťte asi 10 minut, dokud nevypracujete hladké a pružné těsto.

4 - Těsto vložte do čisté mísy a zakryjte utěrkou. Nechte kynout asi 1 ½ hodiny, dokud nezdvojnásobí objem.

5 - Těsto stalčte pěstí a nechte 10 minut odpočinout. Vytvarujte kulatý nebo oválný bochník. Dejte na papírem vyložený plech a zakryjte utěrkou. Nechte dokynout asi 1 hodinu.

6 - Bochník posypte kukuřičnou moukou a pečte v předehřáté troubě 45 minut, dokud chléb nemá zlatavou barvu a při poklepání na spodní stranu nezní dutě. Přendejte na mřížku a nechte vychladnout.

Shrnutí receptu na kukuřičný chléb

Kynutí: 1 ½ hodiny

Dokynutí: 1 hopdina

Teplota trouby: 200°C ; plyn stupeň 6

Pečení: 45 minut (je dobré do trouby vložit hrneček s vodou aby byl chléb vláčnější)

Hotové množství: 1 bochník

Kvásek: v případě použití kvásku (místo sušeného droždí), budete potřebovat 15g čerstvého droždí

Zpět na recepty


Kokosky nejen na vánoce

SUROVINY
100g strouhaného kokosu
160g moučkového cukru
4x bílek

Našleháme z bílků tuhý sníh. Postupně do něj přidáváme cukr a kokos. Vše pomalu a opatrně zamícháme.

Lžičkou nabíráme hmotu a klademe na papírem vyložený plech. Děláme malé „bobky“ cca 2 cm od sebe.

Pečeme v předehřáté troubě na 180°C cca 15 minut. V případě, že máte horkovzdušnou troubu pečeme na 150°C. Hotové kokosky poznáte podle toho, že jsou růžové.

Hotové kokosky vyndáme z trouby a necháme vychladit na plechu. Opatrně je z plechu odlepujte aby se nedeformovaly.

Výsledné kokosky jsou na povrchu křupavé a uvnitř krásně měkké…. a úžasně dobré!

Lékárna

Zdravé přírodní léčení.

Bez černý - Sambucus nigra

O tom, do jaké míry byl ceněn bez černý v řecké mytologii, nám napoví rčení: "Před heřmánkem smekni, před bezem klekni!" Bez černý byl v dávných dob ...

Česnek kuchyňský - Allium sativum

Milenecké páry, celé národy a dokonce i duchové se rozcházejí kvůli těmto drobným bílým stroužkům. Zatímco jedni jsou jejich skalními příznivci, dru ...
Souhlasím s tím, že mi budou automaticky
chodit emaily s novinkami z webu www.zdrave-potraviny.com