Euro
Váš košík
je prázdný

O nás

Jsme obchodní firma, která má v portfoliu několik aktivit. Prodej zdravých a zdravotně nezávadných potravin v bio kvalitě má pro nás mimořádný význam z toho důvodu, že je aktivitou, kterou považujeme v současné době za nesmírně důležitou a užitečnou. Zdraví je jedním z největších aktiv každého člověka a právě zdraví se dá ovlivnit tím, co jíme. Díky globalizaci jsme se stali v potravinách nesoběstačným státem a jsme většinou odkázáni na to, co nám kdo pošle. Objevuje se stále více důkazů, že potraviny dodávané směrem na východ Evropy jsou méně kvalitní než ty, které konzumují naši západní sousedé. Považujeme za důležité propagovat "vrácení se ke kořenům", jíst zdravé potraviny a být do značné míry potravinově soběstační.

V našich zdravých potravinách se snažíme zákazníkům předat pokud možno co nejvíce informací týkajících se zdravé výživy, uchování potravin a receptů jak vařit dobroty z biopotravin, které dodáváme. Věnujeme se také bylinnému léčitelství, protože není tajemstvím, že v přírodě existuje na každou nemoc nějaká bylinka. Snažíme se dodávat biopotraviny a farmářské výrobky co nejvíce z produkce České republiky a nejbližších zemí. Veškeré farmářské výrobky a zdravé potraviny jsou prověřené, nesou značku bio kvality. Navíc, co je velice důležité, ovoce a zelenina je sklízena až po dosažení zralého stavu.

Do našeho sortimentu zařazujeme také výrobky menších zahraničních rodinných podniků, které zmíněné zboží vyrábí po celé generace. Setkáte se u nás s velkým výběrem dodnes ručně vyráběných delikates z Evropy a dalších kontinentů. Důraz klademe především na vysokou kvalitu sortimentu a následnou spokojenost zákazníků.

 

Biopotraviny a zdravá výživa

Biopotraviny jsou potraviny vyrobené z bioproduktů, tj. produktů kontrolovaného ekologického zemědělství, což je velmi pokrokový způsob hospodaření s kladným vztahem k půdě, rostlinám, zvířatům a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů a umělých látek.

Bioprodukt je tedy surovina rostlinného nebo živočišného původu získaná v ekologickém zemědělství. Může to být například zelenina, ovoce, obiloviny, luskoviny, olejniny, syrové mléko, vejce nebo zvířata v kusech. Tyto bioprodukty mohou zákazníci nakupovat  např. u nás v našem obchodě. Bioprodukty jsou výchozí suroviny pro biopotraviny.

Podmínky pro biopotraviny

Protože biopotraviny pocházejí z produkce ekologického zemědělství, které je šetrné k přírodě, nesmí se pro výrobu – produkci biopotravin používat chemických přípravků, např. hnojiv minerálního původu, hormonů či pesticidů, které brání běhu přirozených procesů v přírodě. Zakázány jsou i geneticky změněné organismy a přídatné látky, které se běžně využívají v potravinářství. Pokud jsou tyto podmínky splněny, biopotraviny mohou nést značkou BIO.

Zakázáno je např. bělení, působení hormonů, ozařování a mikrovlnný ohřev, nakládání s použitím chemikálií atd. Nesmí se také používat syntetické přídatné látky (např. syntetická sladidla). Existuje pozitivní seznam povolených přídatných látek, tzv. éček, jedná se přitom o látky v přírodě běžné nebo zhotovené z přírodních surovin, např. kyselina askorbová (vit. C), oxid uhličitý, kyselina mléčná, kyselina citrónová, karubin, atd.

Produkce biopotravin u nás

Celkový počet firem, které se do produkce biopotravin zapojují se stále zvětšuje. Jsou to farmy, mlékárny, pekárny či uzenáři. Stále ale velké množství biopotravin, které lze u nás sehnat , pochází z produkce z jiných zemí EU, jako je Německo, Itálie nebo Rakousko. Tyto země mají mnohdy tradici ekologického zemědělství delší.

 

Anketa:

Jak jste se o nás dozvěděli?

Billboard1%
Prodejci6%
Článek, inzerce2%
Internet86%
Jinak5%

Ukázky receptů

Skvělé recepty ze surovin od nás.

Prostý neboli základní bílý chléb

SUROVINY

2 lžičky

sušeného droždí

350 ml vody
500g bílé pšeničné mouky
1 ½ lžičky soli

1 - Droždí nasypte do 100ml. vlažné vody. Nechte 5 minut, pak promíchejte aby se droždí rozpuzpustilo, Ve velké míse smíchejte mouku se solí, doprostřed udělejte důlek a nalijte vodu s droždím.

2 - Dřevěnou vařečkou přihrňte do důlku dostatek mouky, abyste vytvořili řídké těstíčko. Mísu zakryjte utěrkou a nechte odpočinout 20 minut aby vzešlo.

3 - Do středu důlku dolijte polovinu zbytku vody a přihrnováním přimíchejte ze stran mouku. Pak přilijte podle potřeby zbytek vody, aby vzniklo pevné, vlhké těsto.

4 - Těsto vyklopte na pomoučněný vál. Hněťte asi 10 minut, dokun není hladké, lesklé a pružné.


5 - Těsto vložte do čisté mísy a zakryjte utěrkou. Nechte vykynout 1 ½ - 2 hodiny, dokud nezdvojnásobí objem.

6 - Těsto stlačte pěstí a nechejte ještě deset minut odpočinout. Vyklopte jej na pomoučněný vál a vytvořte z něj tvar chleba, který chcete a následně přeložte na plech vyložený pečícím papírem a zakryjte utěrkou. Nechte chléb dokynout asi 30 - 45 minut, dokut nezdvojnásobí objem. (rychlost kynují se odvíjí od teploty v místnosti. V teple kyne rychleji)


7 - Do bochníku nařízneme 5 šikmých zářezů, každý asi 5cm hluboký. Pečeme v předehřáté troubě cca 45 minut. při 220°C. Kůrka musí být zlatavě hnědáa při poklepu na spodní stranu bochníku se ozývá dutý zvuk. Tak poznáte, že je chléb správně propečený. Chléb nechte vychladnout na mřížce.

Zpět na kategorii Recepty - pečivo

Rychlá granola

SUROVINY:
javorový sirup 100g
med 250g
žitné vločky 250g
ovesné vločky 120g
vlašské ořechy 60g
sušené meruňky 120g
rozinky 120g
sušené datle 60g
sušené fíky 60g
kokosové plátky 120g

Všechny suroviny dobře v míse promícháme. Směs vyklopíme na pečícím papírem vyložený plech nebo můžeme použít plech na muffiny a vytvořit tak koláčky jako vidíte na fotografii.

Pečeme v předem vyhřáté troubě na 170°C do zlatova.

Po upečení vyklopíme na vál a nakrájíme nebo nalámeme. Fantazii se meze nekladou :-)

Lékárna

Zdravé přírodní léčení.

Máta peprná

Máta peprná patří mezi nejznámější léčivé rostliny. Její pěstování můžeme vidět po celém světě. Příbuznými rostlinami máty peprné jsou máta vodní a má ...

Česnek kuchyňský - Allium sativum

Milenecké páry, celé národy a dokonce i duchové se rozcházejí kvůli těmto drobným bílým stroužkům. Zatímco jedni jsou jejich skalními příznivci, dru ...
Souhlasím s tím, že mi budou automaticky
chodit emaily s novinkami z webu www.zdrave-potraviny.com